Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Olen ülikooli ajal asutatud üliõpilasfirma juhatuse liige ja ainuosanik. Ettevõte on asutatud sissemaksuta ning tehinguid pole toimunud. Juhatuses on hetkel kaks liiget. Teine juhatuse liige soovib OÜ-ga ärilist tegevust alustada.

Loe edasi

Aiandusühistu(AÜ) liikmelisuse lõpetamine: Esitasime AÜ juhatusele 2.juulil 2023 avalduse liikmelisuse lõpetamise kohta. AÜ põhikirjas liikmelisuse lõpetamisega seoses ei ole määratud tähtaegasid. Juhatus on selle avalduse kättesaanud, suuliselt on nad sellele viidanud.

Loe edasi

Kas usaldusühing peab koostama ja esitama majandusaasta aruande äriregistrile? Usaldusühingu on asutanud 2 eraisikut.

Loe edasi

Juhatuse liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks pädev organ (koosolek või nõukogu) peab vastu võtma juhatuse liikmete ametiaja pikendamise otsuse. Ametiaja pikendamise otsuse saab teha juhul, kui volitused ei ole veel lõppenud.

Loe edasi
Pärimine, Ettevõtlus

Küsimus, mille esitasin 30.06.2023 Tere, Mai lõpus tellisin firmalt B S B õhupallilennu, kuid kahjuks kukkus selle firma ainuke omanik end 16.06 surnuks. Seega jäi teenus ehk õhupallilend saamata. Saadaolev telefon ei vasta, e-mailile pole samuti saanud vastust. Mida peaksin tegema?

Loe edasi
Ettevõtlus

Tere, Sooviksin küsida abi Osaühingu Põhikirja osas. 1.Kas Põhikiri üksi on piisav dokument, või on ka vaja Põhikirja lisa? 2.

Loe edasi

Tere. Küsimus järgmine, olen ainuosanik kolmes ettevõttes , soov ettevõtetele kuuluvaid kinnisvarsid(lao ruum, kontor) rentida ühelt ettevõttelt teisele, üürilepingu alusel ,kas see on seaduslik

Loe edasi

Tere, Küsimus on selles, kas Eestis on võimalik avada faktooringuäri ja milliseid nüansse tuleks arvesse võtta - kas on vaja litsentseerimist, teatavat lubatud kapitali suurust jne. Või võivad ainult pangad pakkuda faktooringteenuseid? Tänan juba ette vastuse eest.

Loe edasi

Tere! Mul on ettevõte millel ei ole olnud majandustegevust ligi 10 aastat ja ma sooviksin sellest ettevõttest vabaneda. Tartu maakohus saatis mulle kirja sundkustutamise hoiatusega aastaaruannete esitamata jätmise eest.

Loe edasi

Tere Kas on võimalik kuidagi firma kuludesse kanda asjad (, mis osteti siis kui firma oli olemas, aga sellel polnud piisavalt raha, et nende eest tasuda), mis on soetatud eraisiku poolt. Kas lihtne ostu-müügi leping ajab asja ära, kui eraisik on firmaga seotud?

Loe edasi

Tere, Ühinevad kaks osaühingut (A ja B, tütred) ehk üks ettevõte (B) viiakse üle teise (A) kogu mahus. Minu küsimus on selles, mis saab töötajatest, kes on lapsepuhkusel? Mis võimalused mul on? Kui nad on nõus, siis on ehk OK, aga kui ei, kas koondamine? Ette tänades

Loe edasi

Toimus kaheks seltsinguks jagunemiseks aiandusühistu üldkoosolek.Kahel tänaval on umbes 50 inimest.Üldkoosoleku päevakorda ei järgitud.Üldkoosolek otsustati kokku kutsuda 2 nädala pärast.Teiseks koosolekuks tuleb koostada jagunemisplaan.Teisele üldkoosolekule kogunes vaid üks tänav ehk

Loe edasi

Ma lahkusin omal soovil juhatuse liikme kohalt. OÜ maksis riigilõivu ja see on Äriregistris kajastatud. Kas riigiasutustele, pankadele jt OÜ koostööparneritele, kellega olen sõlminud lepinguid, läheb see teade Äriregistrist automaatselt või pean mina või OÜ ise sellest teatama.

Loe edasi

Esitan oma eilse küsimuse uuesti, sest küsimus jäi arusaamatuks. Ettevõtte asutamisel oli üks osanikest välismaallane ning asutamislepingus ning muidugi ka äriregistris on kirjas tema kui teise riigi kodaniku andmed. Äriregistris on isikukoodi asemel sünnikuupäev.

Loe edasi

Majandusaasta aruande esitamine registrile on kohustuslik.

Loe edasi

Tere Mul on ettevõttega mure ja ei oskagi sellega miskit peale hakata. Ehk oskaksite mind suunata, kuidas edasi tegutsema peaksin. Nimelt kunagi oli ettevõtte Kumari Transport OÜ asutatud isa poolt, kuna isa enam ei saanud seda tööd teha, siis sai vend juhatuse liikmeks.

Loe edasi

Tere! Soovin müüa ettevõttele kuuluvat vara teisele ettevõttele järelmaksuga, summa 10 000€. Kuidas oleks kõige korrektsem asjaajamine? Notariaalne järelmaksuleping? Tänan

Loe edasi

Tere. Ühel minu kliendil on järgmine mure. Nimelt on neil sõbraga loodud ettevõte (sissemakse tegemata). Mõlema osalus firmas on 50%. Kui nüüd on tekkinud lahkhelid ning omanik 1 soovib, et omanik 2 oma osalusest loobuks, et nii koostööd nad jätakata omanik 1 sõnul ei saa.

Loe edasi

Tere, soovin avada suveks FIE, ratastel toiduputka. Milliseid lube ma vajan, kust neid saada, kuhu abi saamiseks pöörduda. Valitsuse veebisaitidelt leidsin teavet ainult FIE registreerimise kohta, kuid ma ei leidnud teavet sanitaarstandardite ja muu kohta.

Loe edasi

Kuni 2018. aastani hõlmas korteriühistu 2 maja. Vastavalt 2018. aasta KrtS-le saadeti korteriühistu likvideerimisele ning iga maja moodustas uue korteriühistu. Vana korteriühistu on endiselt likvideerimisel, kuna selle tegevuse ajal käis seal kohtumenetlus korteriomaniku võla üle.

Loe edasi