Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Piiriülene asjaajamine, Võlgnik välismaal

Vahekohus e. arbitraaž on alternatiivse vaidluste lahendamise vorm, milles õigusliku vaidluse osapooled annavad oma seisukohad sõltumatule kolmandale osapoolele otsustamiseks. Vahekohtu eeliseks kohtu ees on see, et pooled saavad tulemust suuremal määral kontrollida ning samuti suurem konfidentsiaalsus.

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine

Tere Eestis kehtib seadus, et täisealised lapsed on kohustatud ülal pidama oma vanemat, kui viimane ise hakkama ei saa. Mõtlen just seda poolt, et kohustatud tasuma näiteks vanema hooldushaigla/hooldekodu tasusid.

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine

TERE! Soovin saad juristi konsultatsiooni, kuidas peaks käituma lausa parodoksaalprobleemi lahendamiseks. Minu sugulasel on lapsepõlvest Eesti kodakondsus naturalistasiooni korras, mille ta sai koos oma isaga.

Loe edasi
Dokumendid välismaal

Kus ja kes saab kinnitada dokumendi ( id kaardi) õigsust, kui on vaja id kaardi koopia saata välisriiki?

Loe edasi

Tere Küsimus on ettevõtlusalane, olen tellinud Hollandist ühe ettevõtte käest kaupu, aga nad ei ole suutnud mitme aasta jooksul kaupu välja saata ega ka raha tagastada. Kuidas võiks juriidiliselt edasi toimida või kuhu oleks variant pöörduda, et saaksin raha tagasi nõuda?

Loe edasi
Rahvusvaheline õigus

Tere! Sooviksin uurida Eesti kodakondsuse saamise kohta. Nimelt on Eestis sündinud ja terve elu elanud isikul Vene kodakondsus tulenevalt tema vanemate Vene kodakondsusest ning nüüd on isik täisealine, kuid soovib vahetada kodakondsust Eesti oma vastu.

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine

Tere, Olen 22 aastane noor kellel oli topeltkodakondsus, nii Eesti kui ka Venemaa oma. Eesti pass on kehtiv aga vene pass oli kehtiv 2009 kuni 2019 (minu 18) Küsimus koosneb sellest, et kas mul siiani on Vene kodakondsus, kui kodakondsus on olemas siis sooviks loobuda.

Loe edasi
Dokumendid välismaal

Tere! Sooviks infot, abi. 25.10.2023 tuli kiri postkasti, et pean maksma trahvi summas 400€ või istuda vanglas 44h. Trahvi peab tasuma 2 nädala jooksul.

Loe edasi

nn. New Yorgi konventsiooni alusel

Justiitsministeerium

Loe edasi

nn. Haagi 1973 ülalpidamiskohustuste konventsiooni alusel

Justiitsministeerium

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine, Rahvusvaheline õigus, Dokumentide vormid

kohtualluvuse, kohaldatava õiguse, kohtuotsuste tunnustamise ja täitmise ning koostöö kohta ülalpidamiskohustuste küsimustes,

 nn. Ülalpidamiskohustuste määruse alusel

Loe edasi
Rahvusvaheline õigus

Tere! Olen 24aastane noor Eesti ja Vene riigi kodakondsustega. Vene oma on sünnijärgne ning Eesti oma sain naturalisatsiooni teel. Tol hetkel olin 16 ja siis võisin kuni 21aastaseks saamiseni olla kahe kodakondsusega. Venemaal pole käinud vähemalt viimased 5 aastat.

Loe edasi
Võlgnik välismaal

Tervitus! Sain internetis petta. Saadeti justkui soome suurfirma arve kuid iban vahetati ära. Küsimus seisneb kas see on lubatud panganduses et ibani omanik ja saaja nimi ei peagi ühtima? Eriti kui raha läheb välismaale?

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine, Rahvusvaheline õigus, Dokumentide vormid

Justiitsministeerium

Loe edasi

Kui võlgniku suhtes viiakse Eestis läbi täitemenetlust, kuid lisaks on võimalik tema suhtes alustada täitemenetlust ka välisriigis, on elatisabi taotleja kohustatud algatama täitemenetluse ka välisriigis.

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine, Rahvusvaheline õigus, Dokumentide vormid

kohtualluvuse ning kohtuotsuste tunnustamise ja täitmise kohta tsiviil- ja kaubandusasjades (uuesti sõnastatud), nn Brüssel I (uuesti sõnastatud) määruse alusel

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine, Rahvusvaheline õigus, Dokumentide vormid

kohtualluvuse, kohaldatava õiguse, kohtuotsuste tunnustamise ja täitmise ning koostöö kohta ülalpidamiskohustuste küsimustes,

 nn. Ülalpidamiskohustuste määruse alusel

Loe edasi

kohtualluvuse ning kohtuotsuste tunnustamise ja täitmise kohta tsiviil- ja kaubandusasjades (uuesti sõnastatud), nn Brüssel I (uuesti sõnastatud) määruse alusel

Loe edasi