Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere. Tahtsin uurida sellise teema kohta, nimelt tehti minust nädalavahetusel postimehes uudis, kus kasutati minu pilti ja uudises kirjutas et olen narkootikumide üledoosi tõtta kainestusmajas ära surnud.

Loe edasi

Tere mida tähendab tsiviilasjas kohtumääruses resolutsioon: Määrata hagejale menetluskulude nimekirja esitamise tähtaeg 14 päeva kohtumääruse kättetoimetamisest, kui hageja soovib, et kohus määraks asja lahendamisel tagaseljaotsusega kindlaks kostja hüvitatavad menetluskulud.

Loe edasi

Tere. Sooviks infot oma õiguste kohta. Nimelt, sain kohtu kutse vana töökaaslase ning firma töölepingu lõpetamise asjus.Ehk pean minema tunnistajaks. Millised on minu õigused ja kohustused tunnistajana?

Loe edasi
Maakohus, Kohtumenetlus

TsMS § 164 lg 1 järgi alaealise lapse ülalpidamise asjas kannab kumbki pool oma menetluskulud ise. Kui kohus jätab TsMS § 164 lg 1 alusel menetluskulud poolte endi kanda positiivse kohtuotsuse korral (hagi rahuldatakse), siis mida see sisuliselt tähendab?

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Kohtumenetlus

Tere.

Loe edasi

Tere. Tellisin X OÜ veebilehest endale valamu 188.9€ eest 08.09.2023 ning nüüdseks on firma pankroti kuulutanud. Kaup pidi saabuma eeldatavalt 13.09 ning pole siiani saabunud.

Loe edasi

Täitur saab raha maha arvestada ka miinimumpalgast isegi kui avaldus on esitatud kolme päeva jooksul. Kas on siiski võimalik täituriga teha kokkulepe, et miinimumpalga saab kätte täies ulatuses tingimusel, et mina teen endiselt oma makse mida ta oleks muidu juba miinimumist võtnud.

Loe edasi
Tööandja pankrot

Tere. Ettevõtte on lõpetanud töötajatega töölepingu paragrahv 89 lõige2 punkt2 30.septembril 2023. Kas me oleksime pidanud saama lõpparve tööandjapoolt esitatuna või peame seda nõudma pankrotihaldurilt? Mis konkreetselt peavad olema lõpparvel kirjas?

Loe edasi

Tere, Minu suhtes on välja kuulutatud pankrotimenetlus ning võlgadest vabastamise menetlus.

Loe edasi
Võlad, Pankrotiavaldus

Pankrotiks nimetatakse olukorda, kus kohus on võlgniku suhtes kohtumäärusega kuulutanud välja maksejõuetuse. Isik on maksejõuetu, kui ta ei suuda tasuda enda võlgnevusi. Selleks, et kohus kuulutaks välja isiku pankroti, peab isiku suutmatus tasuda enda võlgnevusi olema mitteajutise iseloomuga.

Loe edasi

Tere, Soetasin hiljuti kohtutäituri oksjonilt korteri. Nüüd saatis korteriühistu mulle eelmise kuu kommunaalarved, kus on lisaks ka eelmise omaniku poolt aastaid tasumata arved/võlgnevused.

Loe edasi
Võlad

Tere! Olen sattunud petturite ovriks.Võtsin 5000 euri ferratumi pangast ja bondarast 2000 euri laenu.

Loe edasi

Vabatahtliku täitmise tähtaja jooksul annab kohtutäitur teile veel kord võimaluse nõuet vabatahtlikult täita.

Loe edasi

Kui olete kaotanud Teile saadetud täitekutsed/täitmisteated ja unustanud kohtutäituri nime, kes asjaga tegeles, siis saate vastava kohtutäituri nime teada kodanikuportaalis täitemenetlusregistri alt või kui Teil vastav võimalus puudub, siis päringuga Kohtutäiturite ja Pankrotihaldu

Loe edasi

Majandusaasta aruande esitamine registrile on kohustuslik.

Loe edasi

Selleks, et kohtutäiturile täitmiseks täitedokumenti esitada, tuleb sissenõudjal täita täitmisavaldus, allkirjastada see ning esitada koos täitedokumendiga kohtutäiturile. Täitmisavalduse näidisvormi saate siit või kohtutäituri käest.

Loe edasi
Võlad

Tere, Sain kirja Creditreform Inkassost (Saadame Teile meeldetuletuse (lisatud manusena), mille alusel ootame tasumist!) Tegu tõenäoliselt Levikomi arvega eelmisest aastast(Täpselt ei tea, kuna pole infot) aga kuna Levikom läks pankrotti, siis mingit meeldetuletust ma saanud pole ja nüü

Loe edasi

Tere! Minul on selline mure, et sai üüritud korterit. Jäin võlgu kuna tööandja ei maksnud õigel ajal palka. Üürileandjale ütlesin et selline probleem. Üürileandja esialgu ootas ja kõik sujus aga ma ei saanud palka ja mul ei olnud seda raha kusagilt võtta. Vahetasin ka töökohta.

Loe edasi

Tere. Olen hädas laenudega. Neid on mitu ja nendega tegelevad inkassos. Üks ka kohtutäituri käes. Olen teinud maksegraafikud kuid ikkagi mône maksega hilinenud ja nüüd üks inkasso firma nôuab trahvi maksmist ka veel 300 eurot lisaks kuumaksele.

Loe edasi

Tere, kas mul on küsimus? Kui mulle määratakse elatis, siis kas kohtutäituril on õigus pangakontolt raha välja võtta, lisaks.

Loe edasi