Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Mind koondati ja taotlesin töötukindludtus hüvitist. Töötades vormistasin paindliku pensioni, mille töötuks jäämisel peatasin, et saada töötuskinlustus hüvitist.

Loe edasi
Maksekäsu kiirmenetlus

Tere Kas maksekäsu kiirmenetluses (rahaline nõue isiku vastu) mõistetakse avaldaja poolt tasutud riigilõiv (avalduse esitamisel) ka võlgniku käest välja? Kui jah, siis kas täiesulatuses või on suurus kohtu otsustada?

Loe edasi
Elatis lapsele, Maksekäsu kiirmenetlus

Tere, Olen oma alaealise lapse emale kandnud igakuiselt elatist, mille suuruse leppisime omavahel kokku. Viimati muutsime elatise suurust 2023. aasta alguses.

Loe edasi
Elatis lapsele, Maakohus

Tere. Soovin vormistada oma lapse jaoks elatise nõudmise, kuid ei leia kus seda võib vormistada niimoodi, et summa saaks otsustatud Kohtus ning isa lapse elus osalemise tingimused a-la kohtumiste tihedus.

Loe edasi

Tere. Lahutasin abielu ja võtsin endale neiopõlvenime. Lapsed vanuses 13 ja 15 soovivad endale minu perekonnanime. Lasteisa ei tunne huvi nende vastu,ei toeta rahaliselt, lapsed ei taha temaga suhelda. Kas see on lasteõigusi puudutav küsimus?

Loe edasi
Riigi õigusabi

Mind on 3a.tagasi süüdimõistetud mingi väikese jama eest abikaasale valu tekitamises. Läksin kokkuleppemenetlusse oma lollusest ja arvasin, et pole probleemi krimhoolduse registreerimiskohustuse täitmisega. Töö tundus tähtsam tol hetkel ja kriminaalhooldusametit mõttetu.

Loe edasi

Tere, Elan Tartus Erminurme elamurajoonis. 19.07-23.07 toimub ERMi ümbruses Rally Estonia. Seoses sellega kehtib ajutine liikluskorraldus. Liikluskorralduse skeem saadeti e-maili peale, täpsustavat informatsiooni seal ei olnud.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine

Можно ли подавать в суд документы, например договор или счета, составленные на английском и русском языках? Или если необходим перевод, обязательно ли он должен быть нотариально заверен? Подойдет ли например скан с гугл транслейт переводом?

Здраствуйте!

Loe edasi
Kohtusse pöördumine

Tere, Kirjeldan teile olukorda ja sooviks teada, kas mul on õigus kaaluda tsiviilkohtusse minekuks. Samuti, kas on eetiline õigus laste käest küsida nüüd tagantjärgi nende arvamust, kui on teada, justkui "salaluuraja" on meie huviringis.

Loe edasi

Tere, Lubage palun paar küsimust: tulenevalt Korteriomandi- ja korteriühistuseadus, § 45, lg 3, kavatsen esitada hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks andma teavet ja korteriühistuga seonduvate dokumentidega tutvumiseks võimaldamist.

Loe edasi

Tere. Sooviksin teha kohtule maksekäsu kiirmenetluse avalduse lastele elatise saamiseks teiselt vanemalt. Teen avalduse netis aga seal on nõutud teise vanema ehk siis võlglase elukoha aadress, mida ma kahjuks ei tea. Kas siis ei saagi antud avaldust kohtule esitada?

Loe edasi
Elatis lapsele, Kohtusse pöördumine

Tere, sooviksin abi elatise väljamõismisel. Palju teenus maksma läheks, kui aitaksite vajalikud dokumendid teha ?

Loe edasi
Riigi õigusabi

Tere, vajame abi omaaegse garaaziühistu ümbervormistamiseks hooneühistuks. Tegelikult soovime saada teenust, kus meid juhatatakse läbi kogu protsessi ja meid aidatakse selle käiguse dokumentide ettevalmistamisel. Ühistu on üleüldiselt toimiv.

Loe edasi
Maksekäsu kiirmenetlus

Kas kõrvalnõuet saab üldse kiirmenetlusse anda? Hetkel oli põhinõue 57 euri ja inkassofirma tasu 30 euri. 28.03 esitati, 57 euri sai tasutud 03.04.

Loe edasi
Maksekäsu kiirmenetlus

Tere, Sain kohtumääruse ettepaneku, kuna oli parkimistrahv maksmata. Ettepanekus on kirjutatud, et: "Avaldaja on saatnud võlgnikule meeldetuletuskirja (e-posti teel või selle puudumisel posti teel), milles on mh tuletanud meelde võlgnevust ja palunud see tasuda täiendavaks tähtajaks.

Loe edasi
Maksekäsu kiirmenetlus

Tere, kas kuskil on juhis kuidas arvestada viiviseid, intresse ja muid kulusi Nõudeavaldus pankrotimenetluses? Nõue on tekkinud aastast 2019 millele on tehtud maksekäsu kiirmenetlus 2020 algul, seega ilmselt seaduses ka vahepeal mindagi muutunud. Ettetänades Silver

Loe edasi
Maksekäsu kiirmenetlus, Kinnisvara ostmine ja müümine

Üürnik rikkus korteri. Kahjutasu nõus maksma ei ole. Nüüd plaanis on teha tema vastu kompentsatsiooni saamiseks maksekäsu kiirmenetlus. Korter on aga vahepeal müüdud.

Loe edasi
Riigi õigusabi

Tere! Elan Põlvas ja mul on vaja juristi abi seoses töölepingu lõpetamise ja sellega seotud segaste asjaoludega hariduse valdkonnas. Kas on kedagi Põlvas või siis Tartus? Mis oleks hinnakiri?

Loe edasi

Tervist Kas alaealisel 17a on võimalik enda vanemale esitada elatisenõue kuna ei ela ei kummagi vanema juures vaid juba elukaaslasega.

Loe edasi

Tervist! Nimelt ärandati mu auto mõned kuud tagasi garaazi platsilt. Kätte sain ta juba järgmine päev kuid auto oli kahjustatud.

Loe edasi