Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Perekond, Abikaasade varalised suhted

Varaühisus seob abikaasad majanduslikult väga tugevasti. Vara kuulub teile mõlemale võrdsetes osades ja enamiku tehinguid peate tegema ühiselt. Abielu kestel omandatud vara läheb teie ühisomandisse, moodustades ühisvara. Ühisvara hulka ei kuulu kummagi abikaasa lahusvara, milleks on:

Loe edasi
Perekond, Abikaasade varalised suhted

Notariaalse abieluvaralepingu saab sõlmida nii enne abiellumist kui ka abielu kestel. Sellega on võimalik varem valitud varasuhe asendada mõne teise seaduses sätestatud varasuhtega või leppida kokku, kummale abikaasale kuuluvad üksikud esemed ja õigused.

Loe edasi
Abikaasa ülalpidamise kohustus, Elatis lapsele

Tere! Läksime elukaaslasega lahku, kooselu oli kestnud küll mõni päev vähem kui aasta. Kohtudes oli ta juba lapseootel nii et laps bioloogiliselt minu oma ei ole, kuigi minu jaoks sellel otseselt tähtsust pole ja hoolin temast ikka kui enda lapsest.

Loe edasi

Tere, Kas alimentide suurust määrab ka olukord kus lahkuminek on olnud väga tormiline ning üks vanem ähvardab vôimalikult väikse elatise summaga kuna teab, et teine vanem ei ole suuteline üksi hakkama saada kuna kasvatab nende ühiseid lapsi ja on väiksemaga 10 kuusega kodune.

Loe edasi

Tere! Töötan tähtajalise lepinguga mis kehtib kuni 14.08.2024 (järgmine aasta), olen rase ning sünnitustähtaeg on 08.03.2024. Kuidas on sünnituspuhkusega, emapalga ja muude tasudega? Infot on nii palju, et oleks hea kui saaks inimliku ja selge ülevaate.

Loe edasi

Lapse isale on Eesti kohtu poolt määratud elatis. Kohtutäitur temalt elatist kätte ei saa kuna lapse isa töötab Soomes. Kuidas edasi käituda? Ta elukoht on Eestis aga töötab Soomes.

Loe edasi
Hooldusõigus

Tere.ma ei ela enam ammu laste isaga koos ja meil on ühine hooldusõigus,aga lasteisa soovib loobuda lastehooldusõigusest.

Loe edasi

Tere! Käimas on menetlus elatise välja nõudmiseks, aga kuna protsess võtab aega, siis sooviks riigilt kohtumenetlusaegset elatisabi. Kuidas käib hagi tagamise määruse taotlemine kohtult?

Loe edasi

Kas osalise töövõime puudumisega inimeslt,kes ka tööl ei käi on võimalik elatis raha välja nõuda.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere 12.10.2016, määras kohus lapse isale elatise maksmise kohustuse kuni lapse täisealiseks saamiseni, mis on 10.10.2023. Alimendid laekuvad minu pangakontole iga kuu 23. kuupäevaks. Lapse isa maksab see kuu viimast korda alimente kuna ütleb, et järgmisel kuul saab laps täisealiseks.

Loe edasi

Tere Küsimus selline, et läksime lapse isast lahku 3aastat tagasi. Laps jäi esialgu tema juurde elama. 2022 aasta augustis läbi lastekaitse vestluste ja asjade sain tütre enda juurde elama (kodus oli füüsiline vägivald uue naise poolt).

Loe edasi
Tehingud lapse varaga, Kinnisvara

Tere! Kas notari juures korteri kinkelepingu sõlmimisel alaealisele võib takistuseks saada korteriühistu võlg või laen?

Loe edasi

Mul on isaduse määramise asjus küsimus, milles pole täpset infot leidnud selle nurga alt, mis mul tarvis oleks. Olen elukaaslasega koos ning meil on juba üks laps - ei ole abielus. Elukaaslane on rase ning tunnistas, et mina ei pruugi olla selle uue lapse isa.

Loe edasi

Tere, Küsimus sotsiaalmeedias tehtud postituse kohta. Nimelt avastasin täna, et minust on luba küsimata tehtud postitus facebooki. Postitas keeldub eemaldamast, kuigi viitasin, et luba küsimata on pilt minust ja elukaaslasest keelatud.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere! Oleks küsimus vara juurdekasvu lepingu kohta abielludes. Kui näiteks mees on ostnud pangalaenuga enne abiellumist omale kinnisvara ja maksnud laenu igakuiselt ning nüüd nad abielluvad vara juurdekasvu lepinguga ja asuvad elama sellesse kinnivarasse.

Loe edasi

Minul ja endisel elukaaslasel on ühised laenud, mida aitas maksta. Enam mitte. Laenud ei ole tema nimel. Seoses sellega on mul küsimused. Üks laen on seotud puurkaevu ja elektrisüsteemiga, kas mul on õigus minna oma endisesse koju ja neid sisse nõuda.

Loe edasi

Tere. Lahutasime 2019a novembris ja vara jagamist ei teinud. Lubas, et saame kokkuleppele. Rääkisime ja soovisin summat, mille eest saaksin pojale ja endale elamise osta. Siiamaani pole midagi maksnud, on uuesti abielus. Kas mul on veel õigust nõuda?

Loe edasi

Tere! Kirjutan Teile murega, ehk saan siit pisut abi ja veidike ka ise targemaks. Nimelt, olen lahku läinud oma lasteisast, kellega on meil 3 ühist last. Olen kolinud üürikorterisse ja lapsi jagame kahe nädala kaupa. Küsimus puudutab peretoetusi.

Loe edasi

Tere! Küsimus seoses lapsega, kes elab eraldi enda emast. Lastekaitsespetsialisti poolt on määratud vanemate vaheline kokkulepe, et laps elab isa juures, sest seal on tal turvalisem ja kindlam elada.

Loe edasi

Tere. Oleme oma esimese elukaaslasega eraldi elanud pea 5 aastat, kohus määras ainuhooldusõiguse emale , ja mul on nüüd uue naisega kaks last, kas pean oma kolmandale lapsele kes minuga ei ela elatist maksma ? Aitähh

Loe edasi