Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Kas korteriühistu üldkoosolek võib otsustada tühistada eelmise aasta kinnitatud majanduskava kui tagantjärgi on avastatud, et haldusfirma on mingeid kahtlaseid asju lisanud arvetele ja varasemalt neid ei märgatud ja polnud piisavalt aega antud, et tutvuda materjalidega?

Loe edasi

Tere, Olen just pool korterist pärinud isa surma tõttu. Omaniku seisukohalt on korter jagatud minu onuga, kellele kuulub teine pool.

Loe edasi

Tere! Sain parkimise eest Tartus trahv. Praegu mulle saadeti ärikiri standartkiri täht. Kui mina ei õnnestu saada kätte seda kirja postilt, kas võib mind Tartu linnavalisus kuidagil trahvida rohkem või nõuda veel rohkem?

Loe edasi

Vajan juriidilist abi küsimuses, et olukorras, kus kortermajja on veetud kanalisatsioon ja vesi, soovib teise korruse korter endale saada vee ja kanalisatsiooniga ühendust, kus seda pole varem olnud, läbi alumise korteri (kus on vesi ja kanalisatsioon juba ühendatud.

Loe edasi
Kinnisasja koormamine

Tere. Sain paar aastat tagasi päranduseks korraliku maamaja. Pärandaja soov pärijale (minule) oli, et pean lubama ühel konkreetsel sugulasel seal elu lõpuni sees elada, kui ta maksab sealseid kommunaaltasusid (seaduse mõistes siis annak).

Loe edasi

Tere, Mul on selline küsimus seoses korteriühistus elava võlgniku või siis võlgnike kohta kes arvavad et, võib enda komunaalkulusid mitte tasuda. Jutt käib näiteks elektri energiast, toasoojast ja tarbe vee kasutamisest. Need on need asjad mis häirivad igapäevast elu.

Loe edasi
Kinnisvara, Lepingud

Avastasime varjatud ehitusvea, kus vesi ei voolanud takistuse tõttu ära vaid niisutas kandekonstruktsioone, mille tulemusena nood mädanesid. See koht oli varjatud, mistõttu pole võimalik selle avastamine muul viisil kui pealt laudise avamisega.

Loe edasi

Korterielamus asuvad esimesel korrusel äripinnad. Veearvestus käib veearvestite järgi ja äripinnad maksavad vee eest eraldi äritariifiga, mis on kõrgem, kui korteritel. Vastavalt korteri kuupmeeter 1.87€ ja äripind 4.28€.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine, Tulumaks

Tere Juhus selline, et ema tegi paar kuud tagasi minu nimele korteri kinkelepingu aga nüüd oleks plaan see korter maha müüa. Kas sellisel puhul peab tulumaksu tasuma kui ema tühistab kinkelepingu(nagu ma aru saan siis aasta on selleks aega)?

Loe edasi

Tere. Kuhu tuleks pöörduda, kui kõrvalkorteris ulub ja haugub koer. Ühistu esinaine ega ühistu ei reageeri, kuna koer on ühistu esinaise tütre oma. Kad sellise küsimusega tegeleb omavalitsus või politsei? Aitäh.

Loe edasi
Eestkoste, Kinnisvara

Tere. Soovin oma maja kirjutada alaealiste laste nimele. Tean,et see käib läbi kohtu aga mismoodi?

Loe edasi
Elatis lapsele, Kinnisvara

Tere Pöördun Teie poole, et paluda õigusabi seoses kahe olulise küsimusega – perekonnaõiguse ja asjaõiguse valdkonnas.

Loe edasi

Tere, Kui kaasomandi vähemusosanik soovib kaasomandit müüa, kuidas ta müügiprotsessi algatab? Millal ja kuidas informeeritakse enamusosanikku?

Loe edasi

Vxx Tallinn korteriühistu esimees ignoreerib uue korteriomaniku soovi saada parkimisluba. Pärast korduvaid vastuseta jäänud küsimusi viitab ühistu põhikirjale, kus on lause "Vxx KÜ liikmel on isikliku sõiduki parkimine õuealal lubatud Vxx KÜ juhatuse poolt väljastatud parkimiskaardiga.

Loe edasi

Tere, mul on ERGO Õigusabi kindlustuskaitse. Ostsime eramu 1,5 kuud tagasi ja sellel ilmnesid varjutud puudused, millest ei ole võimalik mööda vaadata ega leppida. ERGO jurist andis järgmist nõu.

Loe edasi

Tere, Küsimused oleksid korteriühistu kohta. Ühistul on 48 korterit ja 1 juhatuse liige, kes eirab kõiki ühistu liikmete küsimusi, ei näita protokolle, kulutab ühistu raha valimatult. Küsimused oleksid: 1.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine

Tere,

Loe edasi

tere, olen pärinud kunagi omandireformis tagastatud hoonestuseta kinnistud. olen mitmes pärija. soovin, et mu lapsed saaksid neid omal äranägemisel hallata juba praegu ja ei peaks ootama pärandit või testamenti. Kas kinkeleping on selleks ainuke/parim lahendus?

Loe edasi

Tere Ostsime elukaaslasega korteri Õismäe paneelmajja. Korteriga käisime tutvumas ennem ostmist 2 korda - olime teadlikud, et korteris on vaja teha iseseisvalt värskendusi.

Loe edasi