Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Mul on ettevõte millel ei ole olnud majandustegevust ligi 10 aastat ja ma sooviksin sellest ettevõttest vabaneda. Tartu maakohus saatis mulle kirja sundkustutamise hoiatusega aastaaruannete esitamata jätmise eest.

Loe edasi

Tere. Kui minu isa suri ära ja meil pole olnud väga suuri suhteid aga tean, et kedagi tal rohkem pole. Samuti olen teadlik, et ta on varem olnud võlgu. Kardan, et saan tema võlad kanda, kui tal neid veel on.

Loe edasi
Eestkoste, Kinnisvara

Tere. Soovin oma maja kirjutada alaealiste laste nimele. Tean,et see käib läbi kohtu aga mismoodi?

Loe edasi
Elatis lapsele, Kinnisvara

Tere Pöördun Teie poole, et paluda õigusabi seoses kahe olulise küsimusega – perekonnaõiguse ja asjaõiguse valdkonnas.

Loe edasi

Tere, Olen lapsega tema isast juba mitu aastat eraldi elanud, aga ühine hooldusõigus on alles. Lapse isaga suhtlemine on minimaalne ja asjade ajamine läheb järjest keerulisemaks. Kui kaua võib aega võtta ühise hooldusõiguse muutmine/lõpetamine juhul, kui saan lapse isa nõusoleku?

Loe edasi

Tere! Sooviks uurida, kuidas on tarbekas lastel käituda pensionärist ema (75a), kes on hooldekodus (tugeva abivajadusega teenusel). On selgunud, et emale on andnud üks kiirlaenu asutus kokku ~3000 euro kanti kiirlaene.

Loe edasi

Tere, Kui kaasomandi vähemusosanik soovib kaasomandit müüa, kuidas ta müügiprotsessi algatab? Millal ja kuidas informeeritakse enamusosanikku?

Loe edasi

Vxx Tallinn korteriühistu esimees ignoreerib uue korteriomaniku soovi saada parkimisluba. Pärast korduvaid vastuseta jäänud küsimusi viitab ühistu põhikirjale, kus on lause "Vxx KÜ liikmel on isikliku sõiduki parkimine õuealal lubatud Vxx KÜ juhatuse poolt väljastatud parkimiskaardiga.

Loe edasi

Tere. Korteri üürides sattusin ma väga ebameeldivasse olukorda. Üürileping on sõlmitud tähtajalisena, 1 aasta ja 2 kuud. Lepingus on punkt, et kui leping lõpeb ennetähtaegselt, pean tasuma kõik ülejäänud maksed enne lepingu lõppu.

Loe edasi

Tere! Kui lapse isa on andnud mu kohtusse seetõttu, et ta ei soovi lapsele miiniimumsummas elatist maksta ja selleks on määratud kohtuistung, siis kas mina pean tõendeid koguma selle teema kohta, kui jah siis milliseid tõendeid?

Loe edasi
Pärimismenetlus

Tere! Küsin küsimuse oma vanavanemate eest. Kuna vanavanaema lahkus meie juurest mõned päevad tagasi, siis on vanaemal soov minna notarisse, kelle juures tehti testament. Kuid nüüd selgus, et notar Vivian Agu (Viljandis) on ametist vabaastatud juba 3 aastat tagasi.

Loe edasi

Tere, Olen elanud koos elukaaslasega 1.5 aastat, otsustasime kolida välisriiki ja osta maja. Meesterahvas kandis minu kontole üle poole maja summast ja märkis mulle ülekannet tehes panga maksekorraldusse “ uue kodu raha”.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Probleem lapse elatise määramisel. Vajalikud detlailid: 1. Laps 9a 2. Laps 15a Ema ja isa elavad eraldi 1 laps elab 95% ajast ema juures kuna ta ise ei soovi tulla isa juurde. Samas Isal on selleks reanditud eraldi suur 4 toaline 2.

Loe edasi

Tere, mul on ERGO Õigusabi kindlustuskaitse. Ostsime eramu 1,5 kuud tagasi ja sellel ilmnesid varjutud puudused, millest ei ole võimalik mööda vaadata ega leppida. ERGO jurist andis järgmist nõu.

Loe edasi

Kas töötades poole kohaga (20 tundi nädalas) on tööandjal õigus/võimalus mitte maksta ületundide eest ületunni tasu?

Loe edasi

Tere! Meil tekkis elukaaslasega ühine tüli tobeda asja üle mis puudutab meie ühise lapse tervist. Lapsel tekkis mitu järjestikkust haigestumist mis viimaks lõppes lapse perearsti hinnagul võimaliku kopsupõletikuga.

Loe edasi
Lepingud

Kui saan mingilt ettevõttelt lepingu (pdf-failina), kus ettevõtja esindaja allkiri on skaneeritud, kas saab sellist allkirja lugeda kehtivaks? Ettevõte palub minupoolset digiallkirjaga kinnitamist.

Loe edasi
Maakohus, Kohtumenetlus

TsMS § 164 lg 1 järgi alaealise lapse ülalpidamise asjas kannab kumbki pool oma menetluskulud ise. Kui kohus jätab TsMS § 164 lg 1 alusel menetluskulud poolte endi kanda positiivse kohtuotsuse korral (hagi rahuldatakse), siis mida see sisuliselt tähendab?

Loe edasi

Tere, Küsimused oleksid korteriühistu kohta. Ühistul on 48 korterit ja 1 juhatuse liige, kes eirab kõiki ühistu liikmete küsimusi, ei näita protokolle, kulutab ühistu raha valimatult. Küsimused oleksid: 1.

Loe edasi