Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Kinnisvara, Lepingud

Avastasime varjatud ehitusvea, kus vesi ei voolanud takistuse tõttu ära vaid niisutas kandekonstruktsioone, mille tulemusena nood mädanesid. See koht oli varjatud, mistõttu pole võimalik selle avastamine muul viisil kui pealt laudise avamisega.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere.Mul on selline mure,et minu abikaasa on hasartsõltlane.Mängib oma palga iga kuu maha.Maksab ainult ühiselt soetatud maja laenu ja ülejäänud raha läheb mängimiseks.Mina maksan kommunnaalid ja elatan tervet peret oma palgast.Ta on võtnud minu seljataga kiirlaene umbes 10000 euro ulat

Loe edasi
Pärimine

Tere, oleme elukaaslasega koos elanud 15 aastat. Meil on ühine laps, kes on 6-aastane. Seoses Ukraina sõja ja sellele eelnenud Krimmikatastroofiga on mu elukaaslasel tekkinud mitmemiljonised võlad (eurodes).

Loe edasi
Võlad, Täitemenetlus

Tsiviilasjas on nõue aegunud ja tegemist on solidaarvõlaga. Kohtutäitur on alustanud menetlust mõlema solidaarvõlgniku suhtes, seega on menetluses kaks eraldi täiteasja. Üks solidaarvõlgnikest esitas aegumisavalduse.

Loe edasi

Tere Küsimus elatisabi saamise kohta. Kuna lapse isa elatist ei maksa, tasub riik elatisabi. 06.juunil saab laps 18 aastaseks. Lapsel on lõpetatud 8 klassi, kuna tervislikel põhjustel on hariduse omandamine erinevalt tema eakaaslastest võtnud rohkem aega.

Loe edasi
Ülalpidamise kohustus, Hooldusõigus

Tere! Olukorrakirjeldus: Olen 20ndates naine, alla 0 kuuse lapse Ema, ning saan kuus miinimum emapalka + lapsetoetust (80€). Lapse isa on lahutatud ning enne noorimat (minu) last on varasemast abielust 2 alaealist ning 1 täiskasvanud (19) laps.

Loe edasi

Taust: Pärandaja on surnud 2006 aastal. Temast jäi maha kinnistu, millel asub minu kinnistut avaliku teega ühendav ajalooliselt kasutatud tee. See tee läbib veel teisi kinnistuid ja teised kinnistud on ka samasuguses olukorras nagu mina.

Loe edasi

Korterielamus asuvad esimesel korrusel äripinnad. Veearvestus käib veearvestite järgi ja äripinnad maksavad vee eest eraldi äritariifiga, mis on kõrgem, kui korteritel. Vastavalt korteri kuupmeeter 1.87€ ja äripind 4.28€.

Loe edasi

Tere. Tahtsin uurida sellise teema kohta, nimelt tehti minust nädalavahetusel postimehes uudis, kus kasutati minu pilti ja uudises kirjutas et olen narkootikumide üledoosi tõtta kainestusmajas ära surnud.

Loe edasi
Vanemahüvitis

Küsimus puudutab vanemahüvitise vähendamise korda. Miks on vanemapuhkusele eelnenud kuul teenitud tulu (palk), mille laekumine toimub vanemapuhkuse esimesel kuul ( eelmise kuu palk laekub uue kuu alguses) võetud hüvitise vähendamise aluseks?

Loe edasi

Tere mida tähendab tsiviilasjas kohtumääruses resolutsioon: Määrata hagejale menetluskulude nimekirja esitamise tähtaeg 14 päeva kohtumääruse kättetoimetamisest, kui hageja soovib, et kohus määraks asja lahendamisel tagaseljaotsusega kindlaks kostja hüvitatavad menetluskulud.

Loe edasi

Tere! Mida teha, kui mu praegu 15-aastasele lapsele on kohtu abil elatis välja mõistetud (3 aastat tagasi), lapse isa pole elatist praktiliselt maksnud, kuid nüüdseks on liikumatu ja töövõimetu (elab sotsiaalmajas)? Kas peaksin riigilt abi saamiseks uuesti kohtutee ette võtma?

Loe edasi

Alates 2021 on võimalik siirduda paindlikule pensionile, kui eeltingimused on täidetud- staaz, vanus.

Loe edasi

Tere. Ostsin internetipoest televiisori. Kuna see oli mõeldud paigaldamiseks ettevõtluses kasutusel olevasse ruumi, siis sai ost vormistatud ettevõttele.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine, Tulumaks

Tere Juhus selline, et ema tegi paar kuud tagasi minu nimele korteri kinkelepingu aga nüüd oleks plaan see korter maha müüa. Kas sellisel puhul peab tulumaksu tasuma kui ema tühistab kinkelepingu(nagu ma aru saan siis aasta on selleks aega)?

Loe edasi

Tere, ostsin 20 juunil endale auto ning kahe päeva pärast läks ta katki ning ei käivitund. Selle probleemi parandas mul sober ning 3 juulil läksin ise soitma ja jälle kahe päeva pärast läks auto jälle katki ning servises öeldi, et remont läheb välja umbes 2000-3000 eurot.

Loe edasi

Tere. Sooviks infot oma õiguste kohta. Nimelt, sain kohtu kutse vana töökaaslase ning firma töölepingu lõpetamise asjus.Ehk pean minema tunnistajaks. Millised on minu õigused ja kohustused tunnistajana?

Loe edasi
Piiriülene asjaajamine

TERE! Soovin saad juristi konsultatsiooni, kuidas peaks käituma lausa parodoksaalprobleemi lahendamiseks. Minu sugulasel on lapsepõlvest Eesti kodakondsus naturalistasiooni korras, mille ta sai koos oma isaga.

Loe edasi

Tere. Kuhu tuleks pöörduda, kui kõrvalkorteris ulub ja haugub koer. Ühistu esinaine ega ühistu ei reageeri, kuna koer on ühistu esinaise tütre oma. Kad sellise küsimusega tegeleb omavalitsus või politsei? Aitäh.

Loe edasi
Ülalpidamise kohustus

Tere. Mul on küsimus elatisraha osas. Kui laps on 18 a, aga pole katkestanud õpinguid. Peale 9 klassi saime teada augustis, et ta ei saanud valitud kooli.

Loe edasi