Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere, Küsimus on selles, kas Eestis on võimalik avada faktooringuäri ja milliseid nüansse tuleks arvesse võtta - kas on vaja litsentseerimist, teatavat lubatud kapitali suurust jne. Või võivad ainult pangad pakkuda faktooringteenuseid? Tänan juba ette vastuse eest.

Loe edasi

Tere Vajaksin teie nõu, abi ja arvamust. Mida peaksin edasi tegema? Lugu lühidalt kokkuvõetud kõlab järgmiselt. Eraisik nimega GR, juriidilineisik F OÜ xxxxx on võtnud eesmärgiks mind avalikult mainet hävitada valeinfo ja laimuga.

Loe edasi

Tere, mul selline küsimus et mis peaksin tegema.. Ostsin 8ndal augustil auto, eraisikult Ja lasin teostada autole remondi töökojas ülevaatluse, ja auto ei ole absoluutselt selline nagu peaks olema ja on tehniliselt väga halvas seisus.

Loe edasi
Lepingud

Tere, Mai lõpus tellisin firmalt B S B õhupallilennu, kuid kahjuks kukkus selle firma ainuke omanik end 16.06 surnuks. Seega jäi teenus ehk õhupallilend saamata. Saadaolev telefon ei vasta, e-mailile pole samuti saanud vastust. Mida peaksin tegema?

Loe edasi

Kas võin katust ja lage renoveerinud ehitusmehed kohe kohtusse kaevata või pean eelnevalt veel mingeid toiminguid tegema? Vesi jookseb katuselt esimese korruse tuppa ja kahjustab maja konstruktsiooni. Sellepärast on asjaga kiire.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere olen abielus 10 aastat aga mure järgmine kas võimalik teha kuidagi lihtsalt abieluvara leping Hetkel küll vara puudub aga endal kohtutäituri jamad et mitte segada abikaasat sellesse et kui kunagi tekib vara talle siis ei oleks see ühisvara vaid ainult tema oma ja täitur ei saaks mü

Loe edasi

Tere Ma kolisin Ukrainast Eestisse sõja alguses, märtsis 2022. Lahutasin enda abikaasast selle aasta aprillis 2023, kuid lahutuse käigus ei otsustatud ära, kellega laps elab. Laps on elanud minu elatisest ja minu kuludega 100% sellest hetkest, kui tulime Eestisse märtsis 2022.

Loe edasi
Võlad

Tere. Olen sattunud makseraskustesse. Sissetulek vähenes ja ei suutnud tasuda kõiki oma kuutasusid.

Loe edasi
Elatis lapsele, Täitemenetlus

Tere! Kuidas ja,millised dokumendid peaksin esitama kohtutäiturile elatisvõlgnevuse osas? Ettetänades

Loe edasi

Tere. Olen õppiv 18-aastane nooruk. Elan koos emaga, ning isa ei ole võtnud minu kasvatusest eriti palju osa, ei maksnud elatist, mis oli kohtu poolt määratud. Nüüdseks olen ma saanud täisealiseks, ning endiselt õpin kutsekoolis.

Loe edasi

Tervist! Minult ärandati auto kohalike noorte poolt ja sain selle ka ilusti tagasi kuid autol ilmnesid tekitatud kahjud.

Loe edasi

Tere Kas korteriomanik võib (saab) ise korterist välja kirjutada tütart abikaasaga (tulnud Venemaalt 4 aastat tagasi). Põhjus,et suhtlust praktiliselt pole ja abistamist samuti. Mingit omavahelist lepingut pole.

Loe edasi

Tere, Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel (ametlik lõpukuupäev 17.05.2024). 2023 Mai kuus suhtlesin oma tööandjaga ning leppimisime kokku, et augustis kui suvepuhkused on läbi paneme täpse töölenaasmise kuupäeva paikka.

Loe edasi

Tere, küsimus maksekäsu kiirmenetluse kohta. Olukord: Eraisik A ja OÜx leppisid kokku 08.05.2023 eraisiku A maja soojustustööde teostamise lõpptähtajaga 16 .06. 2023. Töö pidi koosnema 2 etapist: ettevalmistus ja soojustamine.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere. Kui abielun mehega kellega meil kaks ühist last ja ta maksab elatis raha kohtumäärusega kas peale abiellu ametlikult jaab see kohtu otsus elatis rahaga jõustu või kaob?

Loe edasi
Kinnisasja koormamine

Tere. Sain paar aastat tagasi päranduseks korraliku maamaja. Pärandaja soov pärijale (minule) oli, et pean lubama ühel konkreetsel sugulasel seal elu lõpuni sees elada, kui ta maksab sealseid kommunaaltasusid (seaduse mõistes siis annak).

Loe edasi

Tere! Alustan eel infoga. Korteriühistule tehti tööde teostamiseks hinnapakkumine kus vajalikud materjalid peab kaasa võtma töövõtja. Enne tööde algust esitati arve kuluvahendite ja materjalide ulatuses ja hiljem kui tööd valmis said esitati ka tööde arve.

Loe edasi

Tere. Minul on tekkinud majanduslikud raskused võlgade näol. Seni on arestitud minu töötasust kohtutäiturite poolt alampalka ületav osa nagu peab. See kuu teatas tööandja raamatupidaja et tema saab aru kohtutäituri kirjast et mulle hakkab kätte jääma elatusmiinimum.

Loe edasi

Tere, Mul on selline küsimus seoses korteriühistus elava võlgniku või siis võlgnike kohta kes arvavad et, võib enda komunaalkulusid mitte tasuda. Jutt käib näiteks elektri energiast, toasoojast ja tarbe vee kasutamisest. Need on need asjad mis häirivad igapäevast elu.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Kohtumenetlus

Tere!

Loe edasi