Kaasomandi mõttelise osa müük täitemenetluses

Millised on kaasomaniku õigused täitemenetluse raames korraldatava enampakkumise suhtes? Kas kaasomanikul on võimalus teise kaasomaniku võlad ise tasuda ja seeläbi vältida teise kaasomaniku 1/2 mõttelise osa enampakkumisel müüki? Juhul kui selline võimalus on olemas, kas kohtutäitur on kohustatud sellisest õigusest kaasomanikku teavitama?

Täitemenetluses ei saa kasutada kaasomaniku ostueesõigust. Kui võlgniku vara müüakse elektroonilisel enampakkumisel, on siiski võlgnikul õigus sissenõudja nõue rahuldada enne elektrooniliselt toimuva enampakkumise lõppemist. Kui võlgnik või kolmas isik tasub kohtutäiturile raha, mis on vajalik sissenõudja nõude rahuldamiseks ja täitekulude katteks, tühistab kohtutäitur viivitamata oksjonikeskkonnas toimuva enampakkumise ning teavitab enampakkumisel osalejaid enampakkumise lõppemisest. Sellisel juhul jääb omanikuks ikka endine omanik, kes oli täitemenetluses võlgnik. Kohtutäituril sellisest võimalusest teatamise kohustust ei ole, kuivõrd see võimalus ei puuduta vaid kaasomanikku vaid tasuda võib kestahes kolmas isik võlgniku eest.