Võlgniku ja temaga koos elavate perekonnaliikmete vara ja kõigi sissetulekute nimekiri- varanimekiri esitatakse avalduse esitamise seisuga (VÕVS § 12 lg 1 p 1).
Varanimekirjas esitatakse võlgniku, abikaasa või elukaaslase netosissetulek ühe kuu kohta, milles tuuakse välja töötasu nii palgana kui näiteks töövõtulepingu või teiste võlaõiguslike lepingute alusel saadav sissetulek, ettevõtlusest saadud igakuine sissetulek, üüri- ja renditulud, intressitulud, dividenditulud, saadud ülalpidamismaksed, sotsiaaltoetused riigilt ja kohalikult omavalitsuselt, kindlustusmaksed, muud sissetulekud ja tuuakse välja sissetulekud kokku. Eelnimetatud võlgniku sissetulekud on soovitav pangakonto väljavõtetel eraldada näiteks allajoonimisega teistest maksetest.
Kohus võib ka teistelt isikutelt ja asutustelt, sealhulgas krediidiasutustelt, nõuda teavet võlgniku ja temaga koos elavate perekonnaliikmete majandusliku seisundi või maksevõime kohta (VÕVS § 15 lg 1).
Andmed võlgniku, abikaasa või elukaaslase ja ülalpeetavate kinnisvara kohta esitatakse: kinnistusregistriosa number, kinnistu asukoht, kinnistu suurus, kinnistu sihtotstarve, kinnistu seisukord ja kinnistu hinnanguline väärtus, omanike nimed, omandi liik: ainu-, ühis-, kaasomand, osa õiguste ühisuses. Kui vara osas on käimas kohtumenetlus, siis märgitakse kohtuasja number või vara arestimise korral täitetoimiku number.
Võlgnikule kuuluva muu vara kohta esitatakse:
Eelnevalt loetletud andmete puhul peab võlgnik andma hinnangu märgitud vara väärtuse kohta eurodes- pole eeldatud, et võlgnik peaks oskama kogu oma vara väärtust täpselt hinnata. Juhtudel, kus see ei pruugi olla võimalik (nt kunstiesemete, või väärtasjade puhul), tuleb märkida vara hinnanguline väärtus. Eeltoodud loeteludes tuleb märkida ka vara, mis asub väljaspool Eesti Vabariiki.
Kui midagi olulist jäi märkimata põhjusel, et puudus koht selle kirjeldamiseks, siis muude vajalike andmete ja selgituste all saab selle puuduse likvideerida.