juhatuse liige rikub oma kohustusi

Tere, Küsimused oleksid korteriühistu kohta. Ühistul on 48 korterit ja 1 juhatuse liige, kes eirab kõiki ühistu liikmete küsimusi, ei näita protokolle, kulutab ühistu raha valimatult. Küsimused oleksid: 1. Kui juhatuse ainus liige võtab inimestelt, kes ise ei taha tulla koosolekule volitusi ähvardustega, kuigi mõni nendest korteriomanikest on juba andnud volituse teistele isikutele, siis milline volitus kehtib koosolekul? 2. Kui juhatus keeldib protokolle näitamast ühistu liikmetele, siis kas sellest piisab, et teha üldkosoolek ja seal otsustada, et peab avalikustama kõik andmed maja kohta? Kui juhatuse liige ka siis ei tee seda, siis kuidas edasi käituda? 3. Kas juhatuse liikmel on õigus osta maja kulul omale internet ja see panna halduskuludesse? Hetkel ostab juhatuse liige 20 EUR eest kuus interneti omale ja ütleb, et see on töö jaoks. 4. Kui ühistu liikmed kutsuvad kokku üldkoosoleku , sest juhatuse liige seda ei soovi teha ja peale seda juhatuse liige kutsub ka kosooleku järgmiseks päevaks kokku, siis millise koosoleku otsus kehtib? Näiteks majainimeste koosolekul otsustakse juhatuse liige välja vahetada ja järgmisel päeval juhatuse liikme koosolekul otsustab ta oma kokku kogutud volitustega midagi muud, siis milline koosolek kehtib? 5. Kui juhatuse liige käib pidevalt enne hääletust korterite ukse taga ja helistab liikmetele, et hääletage poolt muidu ....siis kas see on seaduslik või on see manipuleerimine hääletega ja kas see on karistatav? 6. Kui mõni korter on hääletanud eelnu poolt EI häälega ja ühistu liige nähes seda EI sedelit läheb ümber veenma inimest ja saab JAH vastuse, siis kas see on häältega manipuleerimine ja kas see on karistatav?

Juhatuse liige peab toimima juhatuse liikmele vajaliku hoolsusega juhindudes KÜ üldkoosoleku otsustest. Kui Teil on kahtlused juhatuse liikme tegevuse õiguspärasuse ja KÜ huvide prioriteetide osas, on Teil kui KÜ liikmel õigus nõuda KÜ dokumentidega tutvumist. Soovitan küsida dokumente kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Kui juhatus ei vasta või keeldub dokumente esitamast, sate esitada nõude kohtu kaudu. Kui dokumentidest nähtuvad kahtlustatavad rikkumised, soovitan tutvustada dokumente ka teistele ühistu liikmetele ja üldkoosoleku otsusega juhatuse liige tagasi kutsuda. Kui vajate abi nimetatud toimingute läbi viimisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Foorumi tingimustes kahjuks konkreetset kompleksset probleemi lahendada ei ole võimalik ega eesmärgipärane.