eluruumi üüri tõstmine

Tere. Tegime eelmise aasta novembris korteri omanikuga üürilepingu läbi maakleri fikseeritud kuutasuga ja üheks aastaks. Kuu aega tagasi helistas omanik, et “kuna suvel kütet ei ole, siis tahan saada +70€ üüri suvekuude eest!”. Vastasime telefonis sellele lausele “Ahahh” kuna see tuli šhokina. Täna ütlesime, et soovime lepingulisana selle +70€ sel juhul ära märkida ja allkirjastada, sest ühtegi paberit üüri tõstmisest suvekuudel ei ole lepingu lisana tehtud. Omanik ei ole seda nõus tegema ja raiub, et “Teavitasin kuu ette, makske ja andke raha! Mina olen korteri omanik siiski!” Kogu üüri ja kommunaalide tasu võtab sularahas (nii on tasumine märgitud ka lepingus) ning ta keeldub ülekannetest. Kuidas käituda? Maksame see nõutud +70€ sel kuul ilma lepingu lisata? Äkki helistab see kuu uuesti ja ütleb, et ostsustas kuu ette teavitada, et järgmisest kuust on üür veel omakorda +200€ ja lepingulisa taas ei tee? Kuidas on kõige õigem käituda sellises olukorras? Maksed siiski ainult lepingute ja arvete alusel tasuda või tulebki minna korteriomaniku nö tujude järgi oma rahakotti kergitama? Küsida iga liigutuse kohta lepingi lisa jne? Lugupidamisega Mures üürnik

Eeldatakse, et üüri võib tõsta mitte sagedamini kui üks kord aastas. Eluruumi üürilepingu puhul tuleb üürnikule üüri tõstmisest vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis teada anda vähemalt 30 päeva ette, Teates tuleb kindlasti märkida üüri tõstmise ulatus ja üüri uus suurus; mis ajast üüri tõstetakse; üüri tõstmise põhjendus ja arvestus; üüri tõstmise vaidlustamise kord.

Üüri tõstmine on tühine, kui üürileandja ei teata sellest ette eespoolkirjeldatud viisil või kui teade ei sisalda nimetatud informatsiooni või ka juhul kui üürileandja hoiatab üürnikku, et üüri tõstmise vaidlustamise korral ütleb ta üürilepingu üles.