elatis sundtäitmisel sissenõudjale ja Soome KELA-le

Tere. Elatisnõue jõudis kohtutäiturile ja on kokkuleppeliselt makstud kogusumma. Kui sai uuritud palju jääk on,siis tuli välja,et Soome KELA nõuab 2 korda nii palju. Algne summa kohtutäituri poolt tuli 11000 ja KELA nõuab 24000. Kas pean maksma nagu Eesti nõue on või KELA nõude? Kahjuks pole aru saada,mille alusel KELA nõuab.

Elatise suurus on kirjas kohtuotsuses. Selle järgi on Teil võimalik arvutada välja, kui suur oli elatise võlgnevus sissenõudjale ja teha järeldus, kas KELA nõuab sama summat topelt või on tegemist tasumata osaga elatisvõlgnevusest. Nõue võib olla tingitud sellest, et KELA on Teie asemel lapsele mingil perioodil elatist maksnud ja nüüd on neil Teie vastu tagasinõue.