eestkostja ülesanded eestkostetava vara shtes

Tere Kui seatakse eestkostjaks isale mind,siis küsimus kas eestkostetavana on mul õigus isa kinnisvara ,krunt majaga müüa ja kas selleks peab olema kohtult luba?

Teatud tehingute tegemiseks, millega võib kaasneda suurem majanduslik risk (kinnisvaratehingud, laenu võtmine, väärtpaberitehingud jms), vajab eestkostja kohtu nõusolekut; ilma nõusolekuta tehtud tehing on tühine, kui kohus seda hiljem tagantjärele heaks ei kiida

Eestkostetava kinnisvaraga seotud tehingud, mida eestkostja ei või eestkostetava nimel kohtu eelneva nõusolekuta teha on loetletud Perekonnaseaduse (PKS) § 187