elatis täiskasvanud lapsele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

elatis täiskasvanud lapsele

05 Aug 2018, 11:53

Tere!Olen maksnud elatist kokkuleppe alusel.Laps on praegu 18 ,jättis talvel kutsekooli pooleli. Otsustasin mitte maksta enam.Laps räägib , et läheb sügisest täiskasvanute gümnaasiumi.Kas ma pean siis jälle maksma kuni 21?

Re: elatis täiskasvanud lapsele

09 Aug 2018, 23:15

Tere,

Elatise maksmine täisealisele lapsele erineb põhimõtteliselt elatise maksmisest alaealisele lapsele. Kui alaealise lapse puhul eeldatakse, et laps saab kogu ülalpidamise oma vanematelt siis täisealine laps peaks eelkõige ennast ise üleval pidama ja saab elatist vanematelt nõuda vaid määras, milles ta ei ole ise ennast üleval pidama suuteline.
Täiskasvanute gümnaasium on eelduslikult kool töötavatele inimestele. Seega, kui ei esine muid takistusi, mille tõttu täisealine laps ei saa ise endale ülslpidamist hankida, ei ole õppimine täiskasvanute gümnaasiumis iseenesest piisavaks aluseks elatise maksmisele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta