Suhtluskord ja elukohavahetus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suhtluskord ja elukohavahetus

22 Juul 2014, 19:42

Tere,

Pikemat aega olnud suhe soomalsega. Plaanime lähiajal abielluda. Sain ka Soome töökoha. Soov oleks lähiajal Soome kolida lapsega ( Lapse isa pole sellest teadlik). Kohtu poolt on määratud lapsele isa ja poja vaheline suhtluskord, mida pole võimalik tänaseks täita kuna lapsele on selline suhtluskord raskelt tervisele mõjunud-määratud on keskmine puue.Isal ja pojal ei keela suhelda ega kohtuda, kuid siiski pikemate kohtumiste järel (3 päeva või 2 nädalat) on laps tagasi koju toodud haigena (nt. 2013 üheksa korda haigestunud isa juures). Lisaks olen oma 3-aastast last alates 5-kuuselt üksi kasvatanud. Kas oskate aidata, mis sellega kaasneda võiks? Mis võimalused mul oleks, et saaksin rahulikul teel Soome elama minna või võimalused puuduvad, (tõenäoliselt ei anna lapse isa luba Soome riiki kolimiseks ) Kuidas sellises olukorras edasi toimima peaksin? Käime juba mitu kuud perenõustaja juures. Mulle tundub, et perelepitus ei anna tulemusi. Lapse isal on omad põhimõtted ja tõekspidamised-nõuab ainult õigusi.

Re: Suhtluskord ja elukohavahetus

24 Juul 2014, 07:48

Teie poolt esitatud andmete kohaselt pole kokkuleppe saavutamine rahulikul teel võimalik. Kuigi väidate, et laps jääb isa juures haigeks, ei saa seda võtta argumendina lapse suhtes hoolimatu käitumise tõendamisel.

Soovitan kaaluda lapse suhtes otsustusõiguse taotlemist. Kuna soovite elukohta muuta ja kolida alaliselt elama Soome Vabariiki ning selles te oma lapse isaga kindlasti rahumeelset kokkulepet ei leia, siis lähtudes perekonnaseaduse § 119 Kui vanemad ei jõua ühist hooldusõigust teostades lapsele olulises asjas kokkuleppele, võib kohus vanema taotlusel anda selles asjas otsustusõiguse ühele vanemale. Otsustusõiguse üleandmise korral võib kohus otsustusõiguse teostamist piirata või panna seda teostavale vanemale lisakohustusi.
Siinkohal peate jällegi avaldusega kohtu poole pöörduma.


Vastas Krista Paal.

Vasta